TENISOVÝ ODDÍL TJ HOSTIVICE

Baner
Život oddílu - kronika

1985

Na začátku byl vlastně jeden atletický oddíl vedený panem Ferbasem a kolem něho skupina nadšenců, které už přestalo bavit běhat jen tak v oválu. V roce 1985 se v Hostivici konala okresní spartakiáda a při té příležitosti se celé fotbalové hřiště dočkalo nového kabátu. Přibyly dvě tribuny pro diváky a co hlavně -  také jeden malý tenisový kurt. Sice zastrčený za zdí a na půdě fotbalistů, ale byl. Na kurtu se začala scházet parta hostivických lidiček, kteří ve stejném roce pod hlavičkou TJ Sokol a z iniciativy pánů Ferbase, Hrdličky, Klostermana a Rochuse založili tenisový oddíl. Vedl ho Jan Raym. Ve výboru s ním pracovali mj. Vladimír Burger, Jaroslav Burger st., Václav Hrdlička a Jan Gruntorád.

1986

Už rok nato oddíl postavil závodní tým, který se představil v Okresním přeboru smíšených družstev pro Prahu-západ. Poslední místo družstva, kde hráli v základní sestavě Jaroslav Burger st., Vladimír Burger,  Jiří Kop, Jan Raym, František Beran, Václav Hrdlička, Hynek Eiselt, Ivana Burgerová a Jarmila Fráňová, bylo cennou zkušeností do dalších let. Naše družstvo bylo ale znevýhodněno tím, že všechny zápasy muselo odehrát na kurtech soupeřů, neboť podle pravidel se mistrovské zápasy musely hrát nejméně na dvou kurtech. Jak by ne. Vždyť na tom jednom kurtu by se muselo oněch 9 zápasů hrát dnem i nocí!

Na konci tenisové sezony oddíl uspořádal nultý ročník Hostivického poháru. Zvítězil v něm František Beran.

1987

Závodní tým poprvé posílili (až ze samotné Prahy) hráči Miloslav Lexa a Dana Stöcklová. S jejich pomocí  družstvo dokázalo poprvé vyhrát a odlepit se ode dna tabulky. Pro velký úspěch sezona opět končila Hostivickým cupem. Fanda Beran v duelu s Milošem (Pegym) Lexou dokázal obhájit první místo.

Okruh příznivců bílého sportu se rozrůstal a malý tenisový plácek nestačil všechny uspokojit. Proto se začalo usilovně hledat místo pro budoucí tenisový areál. Nakonec se s pomocí TJ Sokol našlo, a sice pod hrází Litovického rybníka, v sousedství druhého fotbalového hřiště , na němž si ve válečných letech zakopal i slovutý Vlasta Burian. Protože však pozemek sloužil léta jako skládka, muselo přijet hodně tater, liazek , trambusů..., než dokázaly lokalitu zavézt zeminou a připravit ji na nové využití.

1988

Družstvo dospělých posílené o Tomáše Halenku, Lucii Šašváryovou a Danu Havlíkovou poskočilo o další příčku na 6. pozici. Další ročník Hostivického poháru vyhrál Jaroslav Burger st., který porazil svého bratrance Vladimíra. Zásluhou Tomáše Halenky a Václava Hrdličky, kteří se věnovali tenisovému potěru, se postupně formovalo také soutěžní družstvo mladších žáků. Generálkou na příští mistrovské zápasy byl první mládežnický turnaj, jehož vítězem se stal Jaroslav Burger ml., když ve finále porazil Honzu Čambala.

Pod hrází se začalo se stavbou nového areálu.

1989

Do týmu přicházely další posily, mj. Richard Konrád, Markéta Karasová, Iveta Králová. Šanci ukázat se na mistrácích dostali i dorostenci jako Pavel Ouhrabka a Jiří a Lukáš Klostermannovi. Nakonec vybojovali 7. místo (z deseti). Premiéru si odbylo též mladší žactvo. Hostivické barvy toho času hájili Jaroslav Burger, Jan Čambal, Marek Chmelík, Jan Hanzlík, Dana Sochová a Vlaďka Burgerová (tehdy se hrálo jen na 6 zápasů-3 hoši a 1 dívka, velké oblibě se těšil dnes už zrušený mix). A k překvapení všech neskončili poslední. Třetí ročník Hostivického turnaje vyhrál předseda oddílu J. Raym, v žácích pak Honza Čambal.

Stavbu nového tenisového útočiště začaly brzdit námitky sousedů.

1990

Historicky úspěšný rok hostivického tenisu. Mladší žáci vyhráli svou skupinu a bojovali o postup dál. V baráži však neuspěli. Do družstva dospělých přišel Miloš Konrád, zajímavá postava českého tenisu. Jinak tým provázela neuvěřitelná smůla, dva klíčoví hráči -Fanda Beran a Pegy Lexa - si hned na začátku sezóny zlomili nohu (nikoli ale ve vzájemném souboji).

Tradiční Hostivický pohár se toho roku neuskutečnil. Otěže oddílu převzal po J. Raymovi Vladimír Burger. Ve výboru působili dále Jaroslav Burger st., Jirka Kop, Tomáš Halenka a Jiří Špírek.

1991

Družstvo dospělých se po letech nepřihlásilo soutěže a tak závodnickou čest oddílu zachraňovali jen mladí. V předchozích letech úspěšní žáci se dostali o kategorii výš, do dorostu. Skončili ale jako poslední. Skok to byl na ně přece jen ještě moc vysoký.

Výstavba areálu stále stagnovala, neboť spory se nedařilo řešit ke spokojenosti obou stran.

1992

Černý rok hostivického tenisu, alespoň co se závodního hraní týká. Žádné družstvo se nepřihlásilo do mistrovských soutěží.

Konečně se ale pohnuly kupředu práce v budoucím tenisovém hnízdišti.

1993

Obětavá Ivana Burgerová-Nováková se stala kvočnou malých tenisových kuřátek - Tomáše Burgera, Tomáše Mařánka, Tomáše Krejčí, Alberta Kovalíka, Petry Lehké a Alice Šímové. Vydatně jí pomáhal Tomáš Halenka. Absolvovali s nimi jediný ročník v kategorii starších žáků. Dospělí ani dorost se do soutěží nepřihlásili.

Zato se konečně rozjela stavba dvou tenisových kurtů pod hrází Litovického rybníka. Když začaly docházet peníze a hrozilo, že kurty se nepodaří dodělat, dalo třicet tenistů dohromady 176 tisíc korun. Z toho titulu jim bylo uděleno na dvacet let čestné členství.

Za odstupivšího Tomáše Halenku začala ve výboru pracovat Ivča táborská.

1994

Konečně nastal dlouho očekávaný okamžik. V červnu dostavěla firma Schmidt dva nové antukové kurty. Zájemců o členství v oddíle přibylo, z Hostivice, ze sousední Chýně i dalších okolních vsí. Zázemí kurtů doplnila jedna buňka, z níž se stala klubovna.

Mistrovské zápasy se toho roku ještě nehrály. Zato oddíl vyhlásil tzv. žebříčkové zápasy. Na konci roku se na prvním místě žebříčku vyhříval chýňský Jiří Špírek.

1995

Po pěti letech oddíl opět přihlásil družstvo dospělých do nejnižší, IV. třídy mistrovských soutěží. Nejčastěji tým nastupoval v tomto složení: František Beran, Jaroslav Burger ml., Miloš Konrád, Jiří Kop, Marek Plechšmíd a Vlaďka Burgerová (hrálo se tehdy systémem 3+1). Skončil na lichotivém 6. příčce. A co víc- poprvé mohl využít výhodu domácího prostředí.

Několikrát hostivičtí tenisté vyrazili i za hranice našeho okresu na několik turnajů jednotlivců. A jak prozrazují zápisy, nejednou se jim podařilo postoupit i do druhého kola! Zkrátka začátky jsou vždycky těžké.

V žebříčkových zápasech zářil Jára Burger ml., Miloš Konrád zase sbíral jeden vavřín za druhým ve veteránských turnajích.

1996

Dospělí skončili těsně pod medailovými stupni. I brambory však chutnaly skvěle. Málo platné, výhoda domácích kurtů byla znát. Tým se rozrostl o Ivu Táborskou, Marii Kloudovou, Lenku Peterkovou  a Ivetu Milčevovou.

Na okresním přeboru v Řevnicích Marek Plechšmíd postoupil do čtvrtfinále!!!

Po mnoha letech byla oprášena tradice Hostivického cupu. Vyhrál ho Tomáš Štastný.

V žebříčkových zápasech oddílu se nejlépe dařilo opět Jiřímu Špírkovi.

Naše klubovna dostala novou sestřičku. Slouží jako sociální zařízení.

1997

Síla družstva rostla úměrně s novými tvářemi. Objevil se Miran Švehlík, Martin Houdek a Eva Kratochvílová. A lehce se podařilo vyhrát skupinu a postoupit do III. třídy. Hořkost porážky v oné sezóně neokusila dokonce pětice hráčů!!! Postupem do III. třídy jsme završili do té doby nejlepší soutěžní rok. Proto je na místě připomenout hvězdnou sestavu: Martin Houdek, Miran Švehlík, Fanda Beran, Jiří Špírek, Jaroslav Burger ml., Jiří Kop, Karel Klouda, Tomáš Burger, Vlaďka Burgerová, Iva Táborská, Eva Kratochvílová, Marie Kloudová, Lenka Peterková a Iveta Milčevová.

Hostivický pohár se svého držitele nedočkal. Zima přišla moc brzy.

1998

Rok olympijského Nagana a také zprovoznění třetího kurtu, č. 1.

Tým A získal do svých řad zkušeného Martina Neužila z Prahy. Po zářné sezóně mu k postupu do II. třídy nakonec chyběl jen jediný míček. Škoda.

Dobrých hráčů v oddílu přibylo a mohlo tudíž vzniknout druhé družstvo dospělých označované jako B tým. Svou tenisovou slávu začínalo od píky, tedy od nejnižší IV. třídy. Ale hned při premiéře poskočilo výš.  Byli při tom: Fanda Beran, Jiří Kop, Jiří Špírek, Marek Plechšmíd, Jaroslav Burger ml., Karel Klouda, Tomáš Burger, Ivana Nováková (po návratu na kurty z mateřské), Ivana Táborská, Marie Kloudová a Lenka Peterková.

Bylo jasné, že příští rok tedy bude hostivický areál hostit vůbec první DERBY!

Vítězem Hostivického poháru se stal Tomáš Burger.

Na kurtech začala vyučovat tenisovou hru škola Václavek&Vopravil z Roztok.

1999

Očekávané derby mělo jasného vítěze. Ale ani tento skalp nestačil Ačku (posílené o Johanu Neužilovou a kdysi velmi nadějného českého juniora Davida Tenoru) k postupu výš. Béčko se udrželo. Protože tenisová pravidla nedovolují střídavý start za oba mančafty ve stejné soutěži, musela si obě družstva některé hráče vyměnit a ti se stali jejich kmenovými hráči. Zkrátka malá hra na škatulata, škatulata...

V Řevnicích na okresním přeboru se Martin Neužil probil do čtvrtfinále, deblový bratrský pár J. a T. Burgerovi skončil v semifinále a M. Švehlík s M. Plechšmídem hráli dokonce finále.

Z líhně tenisové školy Václavek&Vopravil vzešli první talenti a pokračovatelé hostivického tenisu. První mistrovské zkušenosti v soutěži mladších žáků sbírali hlavně Mirek Černý, Michal Foltán, Michal Holeček, Daniel Šíma a Tereza Shrbená.

Hostivický cup obhájil Tomáš Burger.

V areálu se začalo kutat na čtvrtém kurtu s odrazovou stěnou.

2000

Opět se opakovalo derby, opět se stejným výsledkem, ale tentokrát Béčko prohrálo jen těsně. Oba týmy skončily za sebou na stupni vítězů! Starosti o udržení byly ta tam. Příští rok je tedy zase čeká derby. Kolikrát ještě?

Do družstva B přišla Monika Nedvědová a zvedla tak mezi ženami potřebnou konkurenci.

Mladší žáci se v minulém ročníku otrkali a na jejich výkonech to bylo znát. Dařilo se a bronz asi čekal málokdo.

Do výboru oddílu přišel Miran Švehlík, který nahradil Jirku Kopa.

2001

Smutek i radost patří nejen k tenisu a my jsme vychutnali obojí. Naše Áčko konečně, byť krkolomně, doklopýtalo do vysněné II. třídy, zato Béčku nestačila ni dvě vítězství na záchranu a muselo do baráže. Nakonec spadlo do IV. třídy. V kádru B se objevili Pavel Novák a Ladislav Kostohryz zvaný Kosťa. Áčko posílili Hana a Zuzana Kostohryzovy a též místní lékaři Karel a Jan Fárovi.

Tenisoví žáci postoupili do kategorie starších, kde se srdnatě otloukali s těžkými soupěři.

K radosti všech tenistů stojí čtvrtý kurt i odrazová zeď. Škoda, že lze na ní hrát zatím jen z jedné strany.

Buňky byly přestěhovány ze zadní části areálu blíž ke vchodu.

2002

Příznivci našeho tenisu namlsaní minulými úspěchy, se žádných velkých výher nedočkali. Družstvu A stačila k udržení ve II. třídě (světe, div se!) jedna výhra.

A tak vítaným zpestřením byl souboj s družstvem Buštěhradu, jehož barvy hájí známí čs. hokejisté - Petr Tatíček ml. a st., Tomáš Kaberle a Jan Dlouhý.

Družstvo B ztratilo postup hned v prvním zápase, když v nervy drásajícím souboji podlehlo pozdějšímu postupujícímu - družstvu LTC Rakovník B. Stříbrná pozice tak byla nakonec zklamáním. Družstvo držely svými výkony hlavně holky, které ztratily za celou dobu pouze jeden bod. Ale ti panáčkové...

Mládež začala hrát už soutěž dorostu. A vybrali si nováčkovskou daň. Z domácích hostivických hráčů už zůstal v týmu jen Mirek Černý, Michal Foltán a Tereza Shrbená. Musely přijít další posily z Roztok, Černošic i z Prahy .

2003

Zažili jsme další postupový rok. Zasloužil se o něj B tým, když se po dvouleté přestávce suverénně vrátil III. třídy. Velikou posilou se stal Tomáš Šťastný. O postup se přičinili Eva Kratochvílová, Monika Nedvědová, Iva Táborská, Hanka Kostohryzová, J. Burger , Marek Plechšmíd, Kosťa, Tomáš Vorel, Miran Švehlík, Honza Nedvěd.  Áčko, posílené o hostujícího Jiřího Gregora, proplouvalo II. třídou v poklidných vodách. Nakonec zakotvilo na 6. příčce. Na závodní lajny se postavila opět i naše mládež, a to jak v kategorii žákovské, tak dorostenecké.

V areálu  jsme museli vyhloubit druhou studnu, protože sucho a žízeň byly toho roku opravdu k nepřežití.

2004

Otěže oddílu po 14 letech převzal po Vladimíru Burgerovi Ladislav Kostohryz, všemi přezdívaný jako Kosťa. Před odrazovou zdí se podařilo dokončit antukový povrch, takže pinkat do zdi lze z obou stran. Protože se ukázalo, že na 4 kurty ani dvě studny v parném létě nestačí, už tak složitý vodovodní systém doplnila ještě přečerpávací nádrž. Slouží jako vodojem.

Koncem roku se firma S+Stav pustila do hrubé stavby klubovny! Buňka sloužící jako klubovna tedy putovala opět po několika letech na své "původní" místo, druhá byla odvezena.

V mistrovských soutěžích se nejlépe vedlo týmu B, který po velmi nadějných jasně vyhraných prvních zápasech nakonec skončil na 5. místě tabulky. A týmu se bohužel nepodařilo udržet v elitní 2. třídě, a protože neuspěl ani v podzimní baráži, spadl o soutěž níž. Dalo se tedy čekat, že napřesrok uvidíme na našich kurtech domácí derby oddílových družstev A a B. Družstvo mladších žáků sbíralo zkušenosti a zůstalo na chvostu tabulky.

V individuálních soutěžích velký úspěch zaznamenali Tomáš Burger a Miran Švehlík. Na okresním přeboru v Řevnicích se Tomáš dostal do finále dvouhry a spolu s Miranem i do závěrečných bojů čtyřhry.

Na závěr sezóny jsme nezapomněli zorganizovat tradičně netradiční turnaj. Zvítězili v něm Miran Švehlík (v mužích) a Eva Kratochvílová (v ženách).

2005

Tenisový areál byl, mimo kurtů, celý rozbagrován. Firma S + S napojovala kanalizaci z budoucí klubovny na městský řád, též byla dotažená voda a plyn na pozemek tenisu. Vybudovala se hrubá stavba objektu a provizorně zprovoznily toalety. Řada členu přispěla na dostavbu tím, že zaplatila členské a brigádnické příspěvky na dva-tři roky dopředu.

Reprezentovala nás čtyři závodní družstva. Dva týmy dospělých, jeden tým starších a jeden tým mladších žáků. Tým A dospělých skončil sezónu v III. třídě na 4. Pozici, tým B ve IV. třídě na bronzové příčce. Starší a mladší žáci na 8. příčce.

2006

V zimním období byl tenisový areál několikrát vykraden. Byla odcizená čerpadla, elektrické kabely, válec na úpravu kurtů a jiné věci.

Během sezóny pokračovali práce na stavbě klubovny a sociálního zázemí.

Mistrovské zápasy opět hrála čtyři družstva. Tým A skončil na posledním místě ve své skupině a tím pádem sestoupil do IV. třídy. Tým B obhájil bronzovou pozici v IV. třídě, takže příští rok se bude konat derby. Starší žáci skončili na 3. příčce a mladší žáci vyhráli svojí skupinu a postoupili o třídu výše.

2007

Velmi radostnou správou bylo dokončení budovy, kde se nachází dvě šatny se sprchami, dvě WC, klubovna s menším barem a krbovými kamny. Dokoupilo se vnitřní zařízení klubovny. Na okna a dveře byly namontovány železné mříže, též byly dokončeny venkovní terénní úpravy a byla položená zámková dlažba. Cena celé výstavby byla cca 1 mil. Kč.

V mistrovských zápasech jsme se dočkali dalšího derby, v němž zvítězil tým A. Toto vítězství mu pomohlo k celkovému prvenství ve skupině a tím k návratu do III. třídy. Tým B skončil na 5. místě.  Starší žáci ve své skupině skončili na 2. místě a mladší na 4. místě.

2008

Během sezóny byly prováděny dokončovací práce kolem klubovny. V areálu se uskutečnil koncert člena oddílu Stanislava Barka a Marty Elefteriadu.

V mistrovských zápasech tým A, po loňském postupu, skončil na krásném 2. místě. Tým B skončil na 5. pozici.  Starší žáci skončili na 7. pozici a mladší žáci, za které hráli, mimo jiné Bára a Katka Dvořákovi, dcery mistra světa v desetiboji, skončili na 6. místě.

Obnovili jsme klubové turnaje. Turnaj ve dvouhře dostal název Hostivice Open a vítězem se stal Tomáš Burger v mužské kategorii a Monika Nedvědová v ženské kategorii. V deblovém turnaji zvítězil pár Jaroslav Burger st. a Tomáš Burger.

2009

Začátkem sezóny jsme v areálu pořádali Den tenisových her pod osobní záštitou hejtmana Středočeského kraje p. Davida Ratha. Zúčastnilo se několik set dětí. Uvidíme, pro kolik z nich, se stane tenis koníčkem.

Pro zkrášlení areálu byly vysázeny tuje.

Bohužel jsme museli spojit dvě družstva v jedno, jak u dospělých tak u žáků. Tým dospělých ve III. třídě skončil na 4. pozici. Družstvo mladých žáků na krásném 2. místě.

Vítězem Hostivice Open se stal Martin Boldyš.

2010

Na dvou kurtech došlo k výměně plastových čar a dokoupení nových síťovaček na úpravu kurtů.

V mistrovských soutěžích se představila dvě závodní družstva. Družstvo dospělých ve III. třídě skončilo na stříbrné pozici. V rozhodujícím souboji prohrálo naše družstvo 4:5, takže k postupu chyběl jeden jediný vyhraný zápas. Mladší žáci ve své skupině obsadili 7. místo.

Oddíl uspořádal 1. Ročník Retro turnaje. Hrálo se v dobovém bílém oblečení s dřevěnými raketami, které zdobí naši klubovnu. Areálem zněla hudba 30-tých let. Vítězi byli Jiřina Shrbená v kategorii žen a Jaroslav Burger v kategorii mužů. Na podzim jsme pořádali tradiční turnaje. Hostivice Open vyhrál David Tenora mezi muži a Tereza Shrbená mezi ženami. Turnaj mixů vyhráli David Tenora s Hanou Kostohryzovou. Turnaj deblu vyhrál Karel Grunt s Františkem Vomáčkou.

2011

Na dvou kurtech došlo k výměně plastových čar a nainstalovali se ochranné plachty proti větru.

V mistrovských zápasech nás reprezentovala dvě družstva. Starší žáci skončili na 7. místě, dospělí obsadili 2. místo.

O prázdninách oddíl pořádal dvě dětská tenisová soustředění, která byla zakončená turnaji.

Organizovali jsme 2. ročník dobového Retro turnaje s dřevěnými raketami. Soutěžilo se v promiskuitních čtyřhrách a zvítězili Tereza Shrbená a Petr Kalcovský.  

Tradičný Hostivice Open obhájil David Ternora. Vítězem deblu se stali Damián Vích a Pavel Ouhrabka.

2012

Po násilném vniknutí cizí osoby do areálu jsme museli opravovat plot, který byl rozstřihán na více místech.

U příležitosti 120. výročí založení Sokola jsme pořádali dětský turnaj ve třech věkových kategoriích. Vítězi se stali: Martin Bobek, Damián Vích, Nikol Brodová.

V mistrovských soutěžích se družstvo dospělých umístilo na 5. příčce a družstvo žáků na 6. pozici ve svých skupinách.

Na jaře jsme navlékli již třetí korálek Retro turnaje, jehož obliba se rozšířila za hranice našeho města. Soutěžilo se v promiskuitních čtyřhrách a vyhráli Iveta Kohelová a Otto Novák.

Tradičný turnaj Hostivice Open ovládl Jaroslav Burger v mužské a Monika Nedvědová v ženské kategorii. V turnaji dvojic zvítězili Michal Horálek a Tomáš Braun. Turnaj mixu ovládli Monika a Jan Nedvědovi.

2013

Po roce došlo k opětovné opravě plotu, který byl zničen padlou větví při bouřce. Zakoupily se nové kartáče na čištění umělých čar.

V tomto roce se nepodařilo sestavit družstvo dospělých. Hrálo jen družstvo dorostu, které postoupilo z kategorie starších žáků. V premiérové sezóně skončilo na 6. místě.

Retro turnaj se hrál jen pro radost, bez konečných výsledků. Hostivice Open vyhrál Jan Šmidrkal v mužské a Veronika Horálková v ženské kategorii. Turnaj dvojic vybojovali pro sebe Pavel Novák a Pavel Ouhrabka a Turnaj mixu vyhráli Kateřina Vonášková a Tomáš Burger.

2014

Na výroční volební schůzi abdikoval dlouholetý předseda oddílu Ladislav Kostohryz a byl zvolen novým předsedou Martin Šusta.

Oddíl se rozrostl na 120 členu. Do soutěžních zápasů jsme vyslali naši omladinu ve dvou kategoriích. Nově sestavené družstvo mladších žáků vybojovalo hned při své premiéře nádherné 2. místo. Dorostenci skončili na nelichotivé 10. pozici jen z jednou výhrou.

Konala se dětská soustředění v prázdninovém termínu, která byla ukončená turnaji.

Hostivice Open vyhrál Pavel Novák.

2015

Naše členská základna se snížila na 90 členů. Třiceti členům skončilo čestné členství, které trvalo 20 let. Tito členové zaplatili členské přípěvky dopředu, aby pomohli k dobudování areálu, když docházeli státní dotace. Většina těchto lidí již nadále nemněla zájem o členství v klubu. 

TJ Sokol Hostivice se změnil kvůli legislativě na TJ Hostivice z.s., do kterého patří i náš oddíl.

V mistrovských zápasech nás reprezentovali starší a mladší žáci. Starší žáci skončili na 5. místě a mladší obhájili 2. místo.

Premiérově jsme pořádali žákovský turnaj pod hlavičkou ČTS. Konala se opět dětská soustředění a naše tradiční turnaje. Hostivice Open vyhrál Jaroslav Burger, debly Tomáš Šťastný a Jaroslav Burger, mixy Tereza Heclova a Jan Hršel. Pořádali jsme i dětský turnaj. Vítězi se stali Jakub Kocián a jeho sestra Adéla Kociánová. Oba nás prezentovali i v mistrovských zápasech.

2016

V areálu jsme vyměnili ponorné čerpadlo v jedné ze dvou studní. Koupili jsme plastové židle na terasu.

Naši rezentanti mladších žáků z minulého roku přestoupili do kategorie starších žáků. V premiérové sezóně skončili na 5. místě.

Na našich kurtech hráli svůj turnaj i známe sportovní osobnosti (Jan Koller, Luboš Pěnička,…). Pořádali jsme dva turnaje mladších žáků pod hlavičkou ČTS. Vítězem jednoho z nich se stal člen oddílu Bárt Šusta. Pořádali jsme již tradiční dětské soustředění o prázdninách. Hostivice Open obhájil Jaroslav Burger. Pro velký zájem jsme pořádali dva deblové turnaje. Vítězem prvního se stali Petr a Lukáš Kalcovský a druhý turnaj ovládli Jaroslav Burger a Tomáš Šťastný. Ve smíšených dvojicích zvítězila, nadějná tenisová reprezentantka ČR v mládežnické kategorii, Agáta Černá s tátou Jiřím.

2017

Zakoupili jsme nové sítě a opravili plot mezi areálem a sousedy.

Na svůj turnaj si pronajal naše kurty světoznámý fotbalista Jan Dinno Koller a přivedl i jiné známe osobnosti sportovního světa.

V mistrovských zápasech si naši starší žáci prožili svoje „Nagano”, vyhráli svoji skupinu bez jediné porážky a postoupili o třídu výš. 

Hostivice Open vyhrál Jaroslav Burger, čímž dovršil svůj „zlatý hattrick“. Turnaj dvojic ovládli Pavel Novák a Damián Vích a v mixech obhájili titul dcera s otcem, Agáta a Jiří Černý.

2018

Na výroční volební schůzi byl zvolen nový předseda, kterým se stal dlouholetý člen oddílu Martin Ledvinka. Povedlo se zpevnit a zvětšit parkoviště před a za areálem. Za pomoci nakladače se upravily hromady hlíny podél kurtu č. 4. Provedl se nátěr dřevěných podhledů, oken a dveří klubovny.

Zlatí starší žáci z minulé sezóny, museli opustit svoji věkovou kategorii a stali se z nich dorostenci. Hned ve své premiérové sezóně skončili na krásné 3. pozici.

Areál jsme znova pronajali na 1 den Janu Kollerovi, který pořádal již 3. ročník svého turnaje.

Hostivice Open již po čtvrté za sebou ovládl Jaroslav Burger. Turnaj dvojic vyhrála dvojice Jaroslav Burger a Pavel Ouhrabka. Turnaj mixů, při neúčasti loňských a předloňských vítězů, se stali vítězi Tereza a Honza Hršelovi.

2019

Vymalovali jsme klubovnu, obnovili nátěr na plotech po celém areálu, a zakoupili nové lavičky na kurty. Koupili jsme nové čerpadlo do přečerpávací nádrže na kropení kurtů. Zakoupili jsme nové hadice a vysadili květiny.

Naši dorostenci obhájili 3.místo ve své skupině.

Pod dozorem mezinárodního tenisového rozhodčího Jana Smíška se uskutečnil již 4. ročník tenisového turnaje Jan Kollera a jeho přátel.

Hostivice Open ovládl zahraniční hráč z dalekého východního Slovenska, známy pod přezdívkou „Sninská tenisová zeď“ Tomáš Čop.  Turnaj dvojic vyhráli Tomáš Čop s Lukášem Kalcovským. Turnaj mixů obhájili Tereza a Jan Hršelovi.

2020

Roku 2020 začala epidemie Korona viru. Při březnových brigádách jsme opět zprovoznili kurty, opravili prasklé trubky na kropení kurtu, vyvezli a navezli několik desítek koleček antuky. Poupravili a uklidili areál. 

Venkovní hraní bylo povoleno od počátku dubna. Jelikož tenis byl jeden z mála sportů, který se mohl provozovat, tak kurty praskaly ve švech v jarních měsících, po celý den. 

Vzhledem k epidemii byla posunutá a posléze i zkrácená soutěž družstev. V našem případě se to týkalo dorostu. Holky a kluci sehráli jen 3 zápasy s bilancí 1:2. Tabulka se ani nesestavovala.

V červnu proběhla změna postu předsedy oddílu. Ze zdravotních důvodů odstoupil Martin Ledvinka ale zůstal dále členem výboru oddílu. Výbor zvolil jednohlasně nového vůdce. Stal se jim dlouholetý člen oddilu Pavel Ouhrabka. 

V průběhu srpna byla odstráněná buňka, která byla kdysi klubovnou,a v poslední době se používala jako sklad na zimní měsíce. Byla nahrazená novou, mladší plechovou kolegyní.

Ze sportovní činnosti jsme pořádali opět dětské soustředění a několik oblibených turnájků. V těch nejznámnějších se letos zůčastnilo opravdu hodně hráčů a hráček  a tím přinesli i větší kvalitu. 

Hostivice Open skončilo zatím  bez vítěze. Nepodařilo se sehrát finále mezi Tomášem Čopem a Sváťou Barkem (ze zdravotních důvodů). Dohrávat by se mělo zkraje roku 2021. Turnaj dvojic ovládli Pavel Novák s Miranem Švehlíkem ve vyrovnaném a napínavem zápase proti Jirkovi Černému a Petrovi Štěpánovi. Velmi oblíbené mixy měly letos nejvyšší úroveň. Vítězi se stali Agáta Černá s tátou JIrko, druhá skončila starší sestra Agáty, Terka Černá s Davidem Mlíkovským. Jelikož je David přítel Terky, dá se říci, že turnaj ovládl klan Černých :-).